info@burakcanyaz.av.tr
+90 538 246 10 24
ONLINE ÖDEME

Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

Anasayfa / Blog / Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

Bursa boşanma avukatı tavsiye istiyorsanız yapmanız gereken boşanma davalarında uzmanlaşmış, tecrübe edinmiş ve en önemlisi güvenilir bir boşanma avukatı bulmaktır. Boşanma davaları, diğer dava türlerine nazaran, niteliği gereği güven duygusunun daha fazla öne çıktığı dava türleridir. En doğal hakkınız olarak, avukatınızın sizin çıkarlarınızı sonuna kadar gözeteceğinden emin olmayı dilersiniz.

 

Boşanma avukatlarının boşanma davalarına etkileri çok büyüktür. Boşanma avukatınızın duruşmada değineceği bir konu, boşanma dava dilekçesinde belirteceği bir husus davayı kazanmanıza yahut kaybetmenize sebep olabilir. O sebeple dava öncesinde boşanma avukatı araştırmanızı iyi yapmalı, ancak doğru boşanma avukatını bulduktan sonra dava açmalısınız.

 

Boşanma Davası

 

Boşanma davası özetle, evliliklerini sonlandırmak isteyen kişilerin başvurduğu bir dava çeşidi olup,  bu dava hakkında detaylı bilgi almak için site içerisinde yer alan “boşanma avukatı” makalesini okuyabilirsiniz. Boşanma davasında taraflar, boşanma konusunda karşı tarafın daha kusurlu olduğunu kanıtlamaya çalışır. Bu kanıtlandığı takdirde mahkeme davanın kabulüne karar vererek tarafları boşar. Boşanma davası açmayı düşünen kişiler, bu konuda yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip boşanma avukatı aramaya başlarlar.

 

Boşanma Avukatı

 

Boşanma avukatları, isminden de anlaşılacağı üzere ağırlıklı olarak boşanma davaları ile uğraşan avukatlardır. Boşanma avukatları boşanma davaları konusunda yıllarca süren emek ve birikim sonucunda yeterli kapasiteye ulaşırlar. Bunun sebebi genel olarak aile hukuku literatürünün oldukça geniş olmasıdır. Bu alanda uzmanlaşmak ve müvekkillerinin hak kaybına uğramasının önüne geçmek isteyen avukatların kanunları detaylı bir şekilde analiz ederek iyi öğrenmeleri ve bununla birlikte mahkeme içtihatlarına da hakim olmaları bir zorunluluktur. Aksi takdirde müvekkillerine faydadan ziyade zararlarının dokunacağı aşikardır.

 

Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

 

Bursa boşanma avukatı tavsiye isteyen çoğu kişi, bu konuda çevresine danışır. Burada çevresinden kasıt, ailesi, iş arkadaşları ve akrabalarıdır. Ancak bu konuda verilen tavsiyeler her zaman olumlu sonuçlanmaz. Bizim tavsiyemiz, çevrenizin bursa boşanma avukatı tavsiyelerini bir de kendi süzgecinizden geçirmenizdir. Burada süzgeçten geçirmek deyiminden kastımız ise, tavsiye edilen avukatta belirli nitelikler aramanızdır. Örnek vermek gerekirse:

 

  • Bursa boşanma avukatı olarak tavsiye edilen kişi, kaç yıldır bu meslek ile ilgileniyor ?
  • Bursa boşanma avukatı olarak tavsiye edilen kişi, kaç yıldır boşanma davaları ile ilgileniyor ?
  • Bursa boşanma avukatı tavsiye üzerine kapısını çaldığınız kişi, boşanma davaları ve aile hukuku alanlarında herhangi bir seminere katılmış mıdır yahut bu konuda uzmanlığını kanıtlayan herhangi bir sertifikaya sahip midir ?
  • Bursa boşanma avukatı tavsiyesi aldığınız kişi ile avukat arasında herhangi bir çıkar ilişkisi mevcut olabilir mi ? Zira günümüzde üzülerek şahit olduğumuz üzere, meslektaşların bir kısmı “komisyoncu” diye nitelendirilen kişiler ile çalışmaktadır.
  • Son olarak ise görüşmeye gittiğiniz boşanma avukatı size güvenilir geliyor mu ? Bilimsel olmasa da insan sezgilerinin çoğunlukla doğru çıktığı bilinen bir gerçektir. Bu sebeple de tabiri caizse “içinize sinen” kişiler ile birlikte çalışmalısınız. Aksi takdirde en ufak sorunda aklınıza şüpheler düşerek, zaten yıpratıcı olan süreci sizin için daha da yıkıcı hale getirebilir.

 

 

Boşanma Avukatı Seçimine Dair Uyarı

 

Açacağınız boşanma davası çekişmeli ise, önünüzde minimum bir yıllık bir süreç olduğunu bilerek yola çıkmalısınız. Dolayısıyla bir yıl boyunca birlikte çalışacağınız kişiyi seçerken azami özen ve dikkati sergilemelisiniz.

 

Referanslar hayatın her alanında olduğu gibi bu alanında da faydalıdır ancak yeterli değildir. Bu sebeple bursa boşanma avukatı tavsiyelerine dikkat etmeli ve sadece tavsiyeler üzerinden yola çıkmamalısınız. Sonuç olarak bu dava sizin davanız ve hayat da sizin hayatınız. Yarın bir gün hak kaybına uğramanız halinde daha önce defalarca şahit olunduğu üzere size tavsiyede bulunan kişiler hiçbir şekilde sorumluluk almayacaklardır.

 

Daha fazla hukuki makalelerimiz için Bursa Boşanma Avukatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kurucumuz avukat Burak Can YAZ Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Öğrenim süresi içinde Farabi Değişim Programı kapsamında iki eğitim dönemi Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim görmüştür.

Mezun olduktan sonra başlatmış olduğu avukatlık stajını başarıyla tamamlayarak avukat olmaya hak kazanmış ve akabinde Çanakkale Boğaz Komutanlığı...
Bize Ulaşın