av.burakcanyaz@gmail.com
+90 538 246 10 24
ONLINE ÖDEME

Miras Avukatı

Anasayfa / Faaliyet Alanlarımız / Miras Avukatı

Miras Avukatı

 

Yargı sistemi her alanı kapsadığı gibi miras konusunda da insanların yanında olup gerekli olan düzenlemeleri onlara sunar. Bu sayede kendisine miras kalan kişiler haklarında sonuna kadar savunup mirastan en iyi şekilde faydalanabilir. Bursa miras avukatı ise Miras Hukuku hakkında gerekli olan bütün teknik bilgiye ve tecrübeye sahip olan uzmanlardır.

 

Miras Avukatı Nedir?

 

En temel haliyle bir Bursa miras avukatı Miras Hukuku hakkında gerekli olan bütün teknik bilgiye, tecrübeye ve uzmanlığa sahip olan profesyonellerdir. Kendisine miras kalan bireyler ne yazık ki günümüzde çevresinde bulunan kişiler tarafından haksızlığa uğrayabilir. Böyle durumlarda miras avukatları mağdur olan kişilerin haklarını en iyi şekilde savunup mirastan kendilerine ait olan payı almalarını sağlayabilir.

 

Miras Avukatı Hangi Davalara Bakar?

 

Miras avukatları Miras Hukuku alanında uzman olan avukatlar olarak bilinir. Bu hukuk dalını kaplayan bütün davalara da miras avukatı bakabilir. Konu hakkında daha çok fikir sahibi olabilmek için miras avukatlarının ilgilendiği ve size yardımcı olabileceği konulara aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Mirasın Nasıl Paylaşılacağı

 

Miras avukatlarının uzmanlık alanı olan Miras Hukuku genellikle kendilerine en çok konuşulan konu olur. Özellikle bir aile büyüğü vefat ettikten sonra kardeşler ve akrabalar söz konusu mirası nasıl paylaşılacağını öğrenmek için miras avukatlarından yardım alır. Bir Bursa miras avukatı da kanun ve yönetmeliklerde miras nasıl paylaşılacağını kendisine başvuran kişilere detaylı bir şekilde açıklar. Bunun için taraflar arasında anlaşma sağlanmasına yardımcı olup sürecin hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli olan bütün adımları yürütür.

 

Miras Anlaşmazlıkları

 

Miras avukatlarının ilgilendiği bir diğer alan ise doğru şekilde paylaşılamayan miras olarak karşımıza çıkar. Nitekim günümüzde pek çok kişi hakkı olan mirası çevresinde bulunan kötü niyetli kişiler yüzünden alamayabilir. Bu gibi durumlarda Bursa miras avukatı mağdur olan tarafı en iyi şekilde yardımcı olup gerekli olan bütün başvuruları onun adına yürütür. İlgili olan kanıtları, varsa şahitleri ve söz konusu mirasın ne olduğunu belirleyip ilgili makamlara ibraz eder. Daha sonra mahkemede etkili bir şekilde savunma yapıp mağdur olan tarafın hakkı olan miras alması için gerekli olan bütün delil ve kanıtları sunar.

 

Miras Avukatlarının Faydaları

 

Bir miras avukatı ile çalışmak hem mağdur olan taraflara hem de söz konusu mirası adil bir şekilde bölüşmek isteyen kişilere oldukça faydalı olabilir. Nitekim Miras Hukuku hakkında gerekli olan bütün teknik uzmanlığa ve tecrübeye sahip olan bu profesyoneller mirasın doğru bir şekilde pay edilmesinde büyük rol oynar. Ayrıca miras avukatları ile çalışmak sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Diğer bir deyişle normalde yıllar sürecek miras paylaşımı miras avukatlarının vasıtası ile kısa süre içerisinde satılıp pay edilebilir .

 

Mahkemede Miras Avukatı Bulundurmak Zorunlu Mu?

 

Yargı sisteminin açıkça belirttiği gibi hiçbir mahkeme veya davada miras avukatı bulundurmak zorunlu değildir. Yalnız miras avukatları ile çalışmak mağdur olan ve ortadaki mirasın adil bir şekilde paylaşılmasını isteyen kişilere oldukça faydalı olacaktır. Nitekim normalde yıllar süren miras paylaşım işleri miras avukatlarının yürüttüğü çalışmalar sayesinde kısa süre içerisinde sonuçlanabilir. Miras avukatları sizin için mirasta hak sahibi olan bütün taraflar ile görüşüp gerekli olan bütün anlaşmaları yapabilir. Bu sayede sürekli ertelenen davalarla uğraşmak yerine miras kısa süre içerisinde pay edilip kimsenin kalbi kırılmadan söz konusu olan dava kapanır. 

 

Miras Hukuku ve Borç Hukuku alanında yardıma ihtiyacınız olduğunda bize dilediğiniz zaman ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Kurucumuz avukat Burak Can YAZ Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Öğrenim süresi içinde Farabi Değişim Programı kapsamında iki eğitim dönemi Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim görmüştür.

Mezun olduktan sonra başlatmış olduğu avukatlık stajını başarıyla tamamlayarak avukat olmaya hak kazanmış ve akabinde Çanakkale Boğaz Komutanlığı...
Bize Ulaşın