av.burakcanyaz@gmail.com
+90 538 246 10 24
ONLINE ÖDEME

Bursa Boşanma Avukatı Yorumları

Anasayfa / Blog / Bursa Boşanma Avukatı Yorumları

Bursa Boşanma Avukatı Yorumları

BURSA BOŞANMA AVUKATI YORUMLARI

 

Bursa boşanma avukatı yorumları, boşanma aşamasına gelmiş çiftler tarafından açılacak davalarda sıklıkla aratılan kavramların başında yer almaktadır. Boşanma davası açmaya karar vermiş kişilerin bursa boşanma avukatı yorumlarını aratmaktaki asıl amacı ise, konusu itibariyle bir hayli öneme sahip olan boşanma davalarını emanet edecekleri boşanma avukatı hakkında daha önceden tecrübesi bulunan kişiler tarafından bilgi ve tavsiye almaya çalışmaktır. Hukuk büromuz tarafından hazırlanan bu yazıda hem genel itibariyle boşanma davaları ve boşanma avukatları hakkında bilgi paylaşımı yapılacak, hem de daha önceden davasını bize emanet etmiş müvekkillerimizin değerli yorumları paylaşılacaktır.

 

Boşanma Davası

 

Boşanma davası, evlilik neticesinde bir araya gelmiş kişiler tarafından çeşitli sebeplere dayanılarak ikame edilebilen bir dava türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin bu davayı açmaktaki sebepleri çok çeşitli olabilir. Ancak boşanma davası ile birlikte ulaşılmaya çalışılan ana netice sabittir. Kişiler boşanma davası ile eşlerinden boşanmak ve kendilerine yeni bir hayat inşa etmeye çalışmaktadırlar.

 

Boşanma davasının dayanabileceği sebepler 4721 sayılı Türk Medeni Kanunumuzda  sayılmıştır. Bunlar:

 • Türk Medeni Kanunumuzun 161. maddesinde düzenlenen “Zina” sebebi,
 • Türk Medeni Kanunumuzun 162. maddesinde düzenlenen “Hayata kast ile pek kötü muamele veya onur kırıcı davranış” sebepleri,
 • Türk Medeni Kanunumuzun 163. maddesinde düzenlenen “Suç işleme ve Haysiyetsiz hayat sürme” sebepleri,
 • Türk Medeni Kanunumuzun 164. maddesinde düzenlenen “Terk” sebebi,
 • Türk Medeni Kanunumuzun 165. Maddesinde düzenlenen “Akıl hastalığı” sebebi,
 • Türk Medeni Kanunumuzun 166. Maddesinde düzenlenen “Evlilik birliğinin temelinden sarsılması” sebebidir.

 

Belirtmek isteriz ki uygulamada yukarıda sayılan sebeplerden en yaygını “Evlilik birliğinin temelinden sarsılması” ve “Zina” sebeplerine dayanan boşanma davaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Boşanma davası açmaya ve boşanma avukatı tutmaya karar vermiş kişiler, yaşadıkları olaylara göre bir sebebe dayanabilecekleri gibi birden fazla sebebe dayanarak da boşanma davası açabilirler. Mahkeme, görülecek dava neticesinde davalı tarafın boşanmaya sebep olan olaylarda davayı açan taraftan daha ağır yahut eşit kusurlu olduğuna hükmeder ise açılan boşanma davasının kabulüne karar verecektir.

 

Boşanma Avukatı

 

Boşanma avukatı, uzmanlık alanı olarak boşanma ve aile hukuku alanında kendini geliştirmiş ve uzmanlaşmış olan avukatlardır. Hemen belirtmek isteriz ki, yasa hükümleri uyarınca her avukat boşanma davalarına katılabilir. Bir avukatın boşanma davasına katılabilmesi için kanun koyucu “avukatlık ruhsatnamesi”ni alması dışında başka herhangi bir şart koşmamıştır. Ancak kanun koyucunun bu şekilde bir şart koşmamış olması her avukatın boşanma davalarını yürütülebileceği şeklinde yorumlanmamalıdır. Boşanma aşamasına gelmiş kişiler, bu kadar önemli olan davalarını boşanma alanında uzmanlaşmış olan boşanma avukatlarına emanet etmelidir. Aksi halde geri dönüşü olmayan ve sosyal hayatı için yıkıcı nitelikteki kararlar ile karşılaşmaları kaçınılmazdır.

 

Boşanma avukatı arayışınızda daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizde yer alan “Boşanma avukatı” yazısına buraya tıklayarak ulaşabilir ve bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bursa Boşanma Avukatı Yorumları

 

Bursa boşanma avukatı yorumları kavramının bu denli yoğun aratılmasının sebebi kişilerin kendilerini güvende hissetmek istemeleridir. Zira açılan boşanma davalarının büyük çoğunluğu kişilerin süreci nitelikli bir boşanma avukatı ile birlikte yürütmemesi, arzuhalci olarak nitelendirilen hiçbir hukuki eğitimi ve bilgisi bulunmayan kişilerden destek sağlaması nedeniyle kaybedilmektedir. Boşanma davası bir hukuk davası olması nedeniyle henüz süreç başlamadan bir boşanma avukatı ile birlikte sürece başlanmasının önemi çok büyüktür. Zira hukuk davalarında yazılı yargılama usulü geçerliği olduğundan ötürü, dava açıldıktan ve dilekçeler ile delillerin sunulması aşaması geçildikten sonra tutulacak bir avukatın davaya müdahale şansı çok düşük olacaktır.

 

Bursa boşanma avukatı yorumları, boşanma davası açmayı düşünen kişilere yol göstermesi ve insanların özgürce tecrübelerini paylaşması açısından bir hayli öneme sahiptir. Çoğu kişinin hayatı boyunca bir kez tecrübe edeceği yahut hiç tecrübe etmeyeceği boşanma gibi önemli bir konuda, haklı olarak herkes işinin ehli nitelikli bir boşanma avukatı ile süreci devam ettirmek istemektedir.

 

Bursa boşanma avukatı yorumları özellikle açacağı boşanma davası Bursa da görülecek kişiler için önem kazanmaktadır. Zira açılacak olan boşanma davasında acil durumlarda müdahale etme ve duruşmalara düzenli katılım sağlayabilmesi açısından, davanın açılacağı şehrin boşanma avukatlarına danışılması daha mantıklıdır. Aksi halde boşanma davasının duruşmalarına kendi boşanma avukatınız yerine başka avukatların girdiğini tecrübe edebilirsiniz. Boşanma davası açmaya karar vermiş kişilerin boşanma avukatı arayışlarını bu denli titiz yürütmelerinin sebebi, davanın her aşamasında anlaşmış oldukları avukat ile birlikte yürümek istemeleridir. Bursa boşanma avukatı yorumlarını aratan kişiler de yine bu detaylı arayışlarını aynı motivasyon ile yürütmektedirler.

 

Bugüne kadar davasını yürüttüğümüz 200’ü aşkın müvekkilimizden bazılarının boşanma davası neticesinde yazmış oldukları yorumları ve güzel dilekleri derledik. Hakkımızda yapılan yorumların tamamına buraya tıklayarak da erişebilirsiniz. Bursa boşanma avukatı yorumları arayışınızda fikir edinmeniz açısından bu yazıyı kaleme aldık. Umarız faydalı olmuştur.

 

 • "Boşanma davamda kendisiyle birlikte çalıştık. Kendimce biraz araştırma yapıp gitmiştim görüşmeye. Sorduğum soruların hepsine o kadar açıklayıcı cevaplar verdi ki bütün tedirginliğimi aldı götürdü. Boşanma davalarında fazlasıyla bilgili ve tecrübeli birisi. Hem sizle konuşmasında hem mahkemede konuşurken üslubunun ne kadar düzgün olduğunu farkediyorsunuz. İlk görüşmemizde davayla alakalı söylediği her şey teker teker gerçekleşti. Ben çok memnunum. Kesinlikle çevreme tavsiye ediyorum." ( SEDA ÖZAY )
   
 • "İnsan psikolojisinden bu kadar anlayan bir avukat daha yok. Davam görülsün yeter diyorsanız herhangi bir avukatla çalışabilirsiniz. Hatta boşa para vermeyin baroya başvurun. Ama benim gibi boşanma davanız varsa ve desteğe ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. İhtiyaç duyduğunuz her an ulaşabildiğiniz biri kendisi. Üslubu hukuki bilgisi mükemmel. Tereddütteyseniz görüşmeye gidin derim. Ben çok memnun kaldım. Çevreme de tavsiye ediyorum." ( YILDIZ KÜÇÜK )
   
 • "Boşanma davam bugün sonuçlandı. Davam boyunca her gelişmeden anında haberdar edilmiş olmam benim için çok önemliydi. Avukat burak bey fazlasıyla güven veriyor. Boşanma davası olan yakınlarıma da boşanma avukatı olarak kendisini tavsiye ediyorum artık." ( ADEM ÜSTÜN )
   
 • "Eski eşimle anlaşmalı şekilde boşanmak için avukat arıyorduk. Kendisi 1 hafta gibi kısa bir sürede bütün işlemleri halletti. Bu kadar kısa sürmesine ikimiz de şaşırdık. Çok kibar alanında uzman biri tavsiye ederim." ( SELİN KORKMAZ )
   
 • "Konu boşanma davası olunca tanıdık referansı ile gittik. Çok memnun kaldık. Boşanma davalarında çok tecrübeli. Boşanma sürecinde olacak dediği ne varsa oldu. Tavsiye ederim." ( SELÇUK DENİZ )
   
 • "Onca yardımınızın üstüne buradan da teşekkür etmek istedim. Başlangıçta ofisinize tedirgin gelmiş olsam da samimiyetinizle kısa zamanda güvenimi kazandınız. Klişe gelebilir ama gerçekten siz olmasanız boşanma sürecine dayanabilir miydim bilmiyorum. Gece gündüz umursamadan ihtiyaç duyduğumda yanımda olduğunuz için teşekkür ederim." ( ELİF GENÇTÜRK )
   
 • "Bursa da avukat arayışındaydık Allah yolumuzu kesiştirdi. Bu süreçte çevremden görmediğim desteği kendisinden gördüm. Eksik etmediği ilgisi ve güler yüzü için bir de buradan teşekkür etmek istedim. Tabi davayı kazandığı için de " ( SERAP ÖZLÜ )
   
 • "Güven konusunda hiçbir tereddütünüz olmasın. Kendisi sayesinde çocuklarımın velayeti bende kaldı. İşinin ehli bir avukat kendisi." ( AYŞE BİRTEK )
Kurucumuz avukat Burak Can YAZ Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Öğrenim süresi içinde Farabi Değişim Programı kapsamında iki eğitim dönemi Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim görmüştür.

Mezun olduktan sonra başlatmış olduğu avukatlık stajını başarıyla tamamlayarak avukat olmaya hak kazanmış ve akabinde Çanakkale Boğaz Komutanlığı...
Bize Ulaşın