info@burakcanyaz.av.tr
+90 538 246 10 24
ONLINE ÖDEME

Bursa Avukat

Anasayfa / Blog / Bursa Avukat

Bursa Avukat

Bursa Avukat

 

Bursa avukat arıyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. İnsanlar herhangi bir şekilde hak kaybına uğramaları yahut hak kaybına uğrama tehlikesi geçirmeleri halinde, haklarını korumak amacıyla dava açmaya karar verirler. Bu kararı aldıktan sonra da, hemen dava konuları ile alanında uzmanlaşmış bir avukat arayışına girerler. Bu yazımızda avukat seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı kriterleri sizler için açıkladık.

 

Bursa avukat arayışınızda öncelikle dikkat etmeniz gerekenler:

 

  • Hızlı karar almamak
  • Titiz bir araştırma sonrası anlaşma sağlamak,
  • Uzun bir dava sürecini birlikte geçireceğini unutmamak,
  • Avukat ücretlerine dair araştırma yapmak,
  • Mümkünse bir tanıdığın tavsiyesi ile gitmek,
  • Bursa avukat yorumlarını inceleyerek fikir edinmeye çalışmak,
  • Dava konusu alanında uzman bir avukat ile anlaşma sağlamak,
  • Anlaşma sağlanacak avukatın güven uyandırması.

 

Bursa Ceza Avukatı

 

Bursa avukat arayışınızda dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerden biri, dava konunuz ile alakalı konularda uzmanlaşmış bir meslektaş ile çalışmanızdır. Zira bir avukatın her alanda başarılı olması imkansızdır. İşte tam da bu sebeple eğer ki bursa ceza davası alanında bir uyuşmazlık yaşıyorsanız, örneğin bir suç işlemiş yahut size karşı bir suç işlenmişse, bu durumda arayışınız bursa ceza avukatı şeklinde olmalıdır.

 

Bursa ceza avukatı arıyorsanız, görüşmeye gittiğiniz avukatta dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden birisi hitabet ve kendini ifade edebilme yeteneğidir. Zira ceza davaları, diğer dava türlerine nazaran sözlü yargılamanın daha fazla hakim olduğu bir dava çeşididir.

 

Bursa ceza avukatı arayışınızda dikkat etmeniz gereken ikinci husus, ceza avukatının ceza davaları alanında tecrübesidir. Bilgi çok önemlidir ancak tecrübe her şeydir. Bu hususta bursa ceza avukatı yorumlarını okuyabilir, bursa en iyi ceza avukatını araştırabilir yahut bursa ceza avukatı tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Tüm bunların yanında, çevrenize danışabilir, daha önce bir bursa ceza avukatı ile çalışmış yakınınız varsa onun referansı ile görüşmeye gidebilirsiniz.

 

Bursa ceza avukatı ücretleri de dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Bilindiği üzere avukatlar serbest meslek mensubu kimseler olup vekalet ücretlerini serbestçe kendileri belirlerler. Tam da bu sebeple bursa ceza avukatı ücretleri çok fazla değişkenlik gösterebilmektedir. Yapılması gereken avukatlarla gerçekleştirilen bireysel görüşmeler neticesinde, vekalet ücretleri hakkında bilgi almak ve ondan sonra karar vermektir.

 

Bursa Boşanma Avukatı

 

Bursa avukat arayışınız eğer ki bursa boşanma davası ile alakalı bir konu ise, avukat arayışınızda bursa boşanma avukatı tavsiyelerine kulak asmalı, bu konuda bursa boşanma avukatı yorumlarını okumalı ve kararınızı vermelisiniz.

 

Yukarı da belirttiğimiz üzere, bir avukatın her konuda başarılı olması imkansızdır, ancak birkaç konuda başarılı avukatlar pekala mevcuttur. Örnek vermek gerekirse, bursa boşanma avukatı boşanma ve boşanmanın ferilerine ilişkin davaların yanı sıra, ceza davaları alanında da başarılı olabilir. Veya bir bursa ceza avukatı, icra iflas hukuku alanında da başarılı olabilir. Her avukat illa ki tek bir alan ile ilgilenecek diye bir kuraldan bahsetmek mümkün değildir.

 

Bursa boşanma avukatı seçiminizde dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir tanesi de vekalet ücretidir. Bu konuda kıyaslama yapmak isterseniz bursa boşanma avukatı ücretleri arayışına girebilir veya bursa boşanma dava masrafları şeklinde arama gerçekleştirebilirsiniz. Her avukat vekalet ücretini özgürce belirlemekte ve bu sebeple bursa avukat ücretleri çok fazla değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Bursa İcra Avukatı

 

Bursa icra avukatı arıyorsanız, öncelikle sağlam bir icra ekibi olan icra avukatı ile çalışmanız gerekmektedir. İcra iflas hukuku, özetle alacaklının alacağına kavuşturulmasını amaçlar. Bu amaçla borçlu üzerine kayıtlı mallar ve alacaklar haczedilerek borç tahsil edilmeye çalışılır.

 

Bursa icra avukatı arayışınızda bursa icra avukatı yorumlarına göz atabilir yahut bursa icra avukatı tavsiyeleri isteyebilirsiniz. Bu konuda çevrenize danışarak onların referansı ile icra avukatlarının ofisine gidebilir, anlaşma sağlayabilirsiniz.

 

Bursa icra avukatı ücretlerine değinecek olursak bu konuda net bir şey söylemek imkan dahilinde değildir. Her icra avukatı kendi ücretini serbestçe belirlemektedir.

 

Bursa Avukat Numarası

 

Bursa avukat numarası arıyorsanız, öncelik bursa avukat seçiminizi yapmalı sonrasında numarasına ulaşmak için Bursa Barosu danışma hattını arayarak sorgulamalısınız. Bursa avukat arayışınızda avukatınızı belirledikten sonra iletişim bilgilerine ulaşmanız zor olmayacaktır. Bu durumda seçtiğiniz bursa avukatın ismini google arama motoruna yazsanız dahi, iletişim bilgileri karşınıza çıkacaktır.

 

Bursa Avukat Tavsiye

 

Bursa avukat tavsiyesi arıyorsanız, bu konuda gerek tanıkdıklarınıza, gerek forumlara gerekse google yorumlara başvurabilirsiniz. Özellikle google yorumlar bursa avukat hakkında kişilerin bireysel tecrübelerini içerdiği için oldukça değerlidir.

 

Bursa avukatlık büroları ile sağlamış olduğunuz görüşmeler sonucunda aklınızda soru işaretleri olması halinde yahut ilgili kişinin avukat olduğuna dair şüpheleriniz bulunması halinde yapmanız gereken bursa baro levhasından ilgili kişinin isim soyismini girerek arama gerçekleştirmek yahut bursa barosu danışma hattını arayarak ilgili avukat hakkında teyit almaktır.

 

Bursa avukatlarından Av. Burak Can Yaz hakkında müvekkillerin edinmiş olduğu izlenimleri ve yaşadıkları tecrübeleri paylaştıkları google yorumlar sayfasını ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bursa avukat aramanızda yukarıda bahsetmiş olduğumuz kriterleri göz önünde tutmanızı tavsiye eder, davanızda başarılar dileriz. Davanızı birlikte yürütmek isterseniz, ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha fazla hukuki makalelerimiz için Bursa Avukat sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 

Kurucumuz avukat Burak Can YAZ Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Öğrenim süresi içinde Farabi Değişim Programı kapsamında iki eğitim dönemi Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim görmüştür.

Mezun olduktan sonra başlatmış olduğu avukatlık stajını başarıyla tamamlayarak avukat olmaya hak kazanmış ve akabinde Çanakkale Boğaz Komutanlığı...
Bize Ulaşın