av.burakcanyaz@gmail.com
+90 538 246 10 24
ONLINE ÖDEME

Bursa En İyi Boşanma Avukatı

Anasayfa / Blog / Bursa En İyi Boşanma Avukatı

Bursa En İyi Boşanma Avukatı

BURSA EN İYİ BOŞANMA AVUKATI

 

Bursa en iyi boşanma avukatı arıyorsanız, öncelikle bilmeniz gereken bu şekilde bir aramanın çok da verimli olmayacağı gerçeğidir. Boşanma davaları nitelikleri gereği özel statüde davalar olup, bu nitelikte bir dava açmayı düşünüyorsanız avukat seçiminde dikkatli olmanız gerekir. Her avukat boşanma davasına bakabilir, ancak her avukat boşanma davasını kazanamaz. Sonuç olarak çalışmanız gereken kişiler boşanma avukatlarıdır. Ancak burada bursa en iyi boşanma avukatı gibi bir kişi gerçek hayatta yoktur. Gerçek hayatta olan, bursa en iyi boşanma avukatları tabiridir.

 

Boşanma Avukatı

 

Boşanma avukatı, genelde aile hukuku özelde ise boşanma davaları üzerine kendisini geliştirmiş ve bu alanlarda uzmanlaşmış kişilerdir. Söz konusu boşanma davaları olduğunda gerek kanuni değişikliklerin, gerek Yargıtay kararlarının titizce takip edilmesi büyük önem taşımaktadır. Boşanma davaları, hata kaldırabilir davalardan değildir. En ufak bir bilgi eksikliği yahut dikkat eksikliği tüm davanın kaybedilmesiyle sonuçlanabilir.

 

Boşanma avukatları boşanma davaları konusunda geniş bilgi birikimine sahiptir. Bu bilgi birikiminin büyük bir çoğunluğunu okuyarak diğer bir kısmını ise önceki davalarından edinmişlerdir. Boşanma avukatları müvekkil ile anlaşma sağladıktan sonra kısa bir süre içinde davayı açmakla yükümlüdür. Aksi durumda görevi kötüye kullanma suçu gündeme gelebilir.

 

Boşanma avukatları boşanma davasını açtıkları andan itibaren söz konusu boşanmaya ilişkin karşı tarafın kusurlu olduğunu kanıtlama çabası içerisine girerler. Bunu başarmaları halinde dava kazanılır ve mahkemece tarafların boşanmasına karar verilir.

 

Boşanma Davası

 

Boşanma davası yukarıda da belirtildiği üzere nitelikleri gereği özel statüde olan davalardandır. Boşanma davaları boşanma avukatları eliyle yürütülür. Boşanma avukatları boşanma davaları alanında uzmanlaşmış kişiler olup, boşanma davası süreci boyunca dava ile alakalı her türlü konuda işlem yapmaya yetkilendirilmiş kişilerdir.

 

Boşanma davası temel ayrımda ( Hukuk – Ceza – İdari ) hukuk davaları niteliğinde olmasına karşın, diğer hukuk davalarına nazaran farklı bir statüye tabidir. Boşanma davasını diğer dava türlerinden ayıran hususlara kısaca değinmek gerekirse:

 • Türk Medeni Kanununun 184. Maddesi hükmü, boşanma davalarına ilişkin özel usul kuralları öngörerek, boşanma davalarını diğer dava türlerinden ayırmıştır.
 • Boşanma davalarında diğer dava türlerinden farklı olarak hakim, boşanma davasının dayandığı olaylara ilişkin olarak taraflara yemin öneremez. Taraflardan birinin talepte bulunmuş olması da sonucu değiştirmez.
 • Boşanma davalarında diğer dava türlerinden farklı ve ceza davalarıyla benzer nitelikte olarak, tarafların ikrarı hakimi bağlamaz. Hakim kararını serbestçe verir.
 • Boşanma davalarında tarafların yapmış oldukları anlaşmaların mahkemece onaylanıncaya kadar herhangi bir geçerliliği yoktur.
 • Boşanma davalarında diğer dava türlerine nazaran özel nitelikleri sebebiyle taraflardan birinin talep etmesi halinde duruşmalar gizli olarak yapılabilir.
 • Boşanma davalarına ilişkin özel usul kuralları ile sonuca ulaşılamayan hallerde yine Hukuk Muhakemesi Kanunu hükümleri uygulanır.

 

Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

 

Bursa boşanma avukatı tavsiyesi isteyen yahut bursa en iyi boşanma avukatının kim olduğunu araştıran insanlar net bir sonuca ulaşamazlar. Bunun sebebi ise söz konusu boşanma davası olduğunda bu alanda tek bir tane boşanma avukatının varlığından bahsedilemez. Bugün boşanma davalarında başarılı bir çok boşanma avukatı aktif olarak avukatlık mesleğini icra etmeye devam etmektedir.

 

Bursa boşanma avukatı tavsiye istiyorsanız, bu konuya ilişkin daha önceki tarihlerde sitemizde yayınlanmış olan “Bursa boşanma avukatı tavsiye” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Kısaca uyarıda bulunmak gerekirse, bursa boşanma avukatı arayışınızda dikkat etmeniz gereken husus:

 • Bulmuş olduğunuz avukatın bu davalar üzerine uzmanlaşmış olması,
 • Hali hazırda boşanma davaları bulunuyor olması,
 • Boşanma davası alanında bilgili olduğunu kanıtlar nitelikte sertifikalara sahip olması,
 • Boşanma davası alanında makale, tez vb. yazılar yayınlayarak bu alandaki uzmanlığını akademik olarak da destekliyor olması,
 • Her ne kadar somut bir kriter olmasa da boşanma avukatınızın sizde güven uyandırıyor olması, gerekmektedir.

 

Bursa En İyi Boşanma Avukatı

 

Bursa en iyi boşanma avukatı kimdir ? Bu sorunun maalesef ki tek bir cevabı yok. Olsa olsa bursa en iyi boşanma avukatlarından bahsedilebilir. Günümüzde boşanma davası açmayı düşünen kişilerin boşanma avukatları arayışlarında, boşanma davasını kazanma ihtimallerini artırma amacıyla bursa en iyi boşanma avukatı şeklinde aramalar yaptıkları görülmektedir.

 

Bursa en iyi boşanma avukatı nı bulamasanız bile iyi boşanma avukatlarına ulaşabilirsiniz. Burada yapmanız gereken vermiş olduğumuz tavsiyeler ışığında kendi kriterlerinizi belirlemek ve avukat görüşmelerine bu kriterler ile gitmek. Unutmayın açmış olduğunuz boşanma davası bir alacak davası gibi basit nitelikte değildir. Boşanma davası sonucunda verilecek karar, tüm hayatınızı etkileyecek bir karardır. Bu sebeple Bursa en iyi boşanma avukatı arayışınızı titizlikle sürdürmeniz gerekmektedir.

 

Bursa en iyi boşanma avukatı, size en rahat hissettiren boşanma avukatıdır. Bu konuda emin olabilirsiniz. Sizde güven duygusu uyandıran bir boşanma avukatına gönül rahatlığı ile vekalet çıkarabilirsiniz. Peki bir boşanma avukatı müvekkil adayında nasıl güven duygusu yaratabilir ? Bu sorunun tek bir cevabı olmayıp bir çok kriteri vardır. Son olarak bu kriterlerin bir kaçına değinmek gerekirse:

 

 • En önemlisi müvekkile karşı boşanma davasının başından sonuna kadar şeffaf olunmalıdır,
 • Müvekkilin boşanma davasına ilişkin sormuş olduğu sorular boşanma avukatı tarafından güzel bir üslup ile açıklanmalıdır,
 • Müvekkile boşanma davasına ilişkin açıklama yapan boşanma avukatı, bu konuda önceki davalarını referans göstermekten ( içeriğine girmemek kaydıyla ) kaçınmamalıdır,
 • Boşanma avukatının vekalet ücretine yönelik fiyat politikası net olmalıdır. Bu konuda müvekkille anlaşma sağlanması halinde gereken kolaylık sağlanmalıdır.
 • Boşanma avukatı, boşanma davasına ilişkin müvekkil adayına uçuk vaadlerde bulunmamalıdır. Boşanma davasına ilişkin kötü yahut olumsuz bir durum var ise, boşanma davası henüz açılmadan bu olumsuzluk boşanma avukatı tarafından açıklanmalıdır.
 • Boşanma avukatı müvekkili açılan boşanma davasına ilişkin yaşanan her gelişmede bilgilendirmelidir.

 

Bursa Boşanma Avukatı hakkında ki makalelerimiz için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kurucumuz avukat Burak Can YAZ Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Öğrenim süresi içinde Farabi Değişim Programı kapsamında iki eğitim dönemi Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim görmüştür.

Mezun olduktan sonra başlatmış olduğu avukatlık stajını başarıyla tamamlayarak avukat olmaya hak kazanmış ve akabinde Çanakkale Boğaz Komutanlığı...
Bize Ulaşın